Reflexná masáž chodidla - lymfa

Masážny salón LYMFA
Prejsť na obsah

Reflexná masáž chodidla

Ponuka služieb
Základy reflexnej terapie vychádzajú zo známeho poznatku, že na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky odpovedajúce príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Takže i na plôškach nôh sú reflexné plôšky celého tela. K riadnemu využitiu tejto metódy je treba poznať spoľahlivý postup ako reflexné plôšky nájsť a ako cez ne pôsobiť na príslušný orgán. Akupresúra je teda metóda využívajúca tlak prstov rúk na masáž reflexných zón na plôške nohy. Účinok je prakticky okamžitý, čo má veľký význam pri akútnych bolestiach, ale i ako preventívna metóda.

Reflexnú terapiu je možné úspešne využívať aj ako hrubšiu diagnostickú metódu. Je to masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s časťami ľudského tela alebo orgánmi ako keby neviditeľnou pavučinkou. Cez ňu prúdi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Telo prestane harmonicky tikať a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy.

Keď pôsobí masér na receptor na nohe, prekrvuje ho a tým podporuje aj prekrvenie orgánu. Ten sa regeneruje a posilňuje sa jeho schopnosť vyliečiť. Uvoľnenie je dôležité nielen pre masírovaného, ale aj pre maséra. Pri masírovaní sa preto buď sedí, alebo leží.


Kontakt:
Bea
0915 403 703

Návrat na obsah