Breussova masáž - lymfa

Masážny salón LYMFA
Prejsť na obsah

Breussova masáž

Ponuka služieb
Breussova masáž
Breussova masáž je ideálnym doplnením Dornovej metódy. Vyvinul ju prírodný liečiteľ Rudolf Breuss / Rakúsko/.
Jemná energetická masáž sa môže použiť aj samostatne.
Uvoľňuje telesné aj psychické bloky. Do oblasti chrbtice sa vmasíruje ľubovníkový olej, ktorý regeneruje a vyživuje medzistavcové platničky, uvoľňuje napnuté svalstvo a zároveň psychiku, ktorá značne pôsbí na chrbticu a svaly. Breussova masáž harmonizuje a energetizuje organizmus.
Breussova metóda
Breussová metóda spočíva v intenzívnom vtieraní masážneho oleja po celej dĺžke chrbtice. Dôraz je pri tom kladený na postihnuté, boľavé miesta. Pôsobením oleja sa medzistavcové platničky regenerujú a stavce sa potom lepšie vyrovnávajú do správnej polohy. Masážou a pôsobením oleja dochádza k lepšiemu okysličeniu tkaniva stavcov, odplavovanie škodlivín krvou a stimuláciu nervových vlákien, vedúcich z chrbtice. Celá chrbtica sa ľahšie regeneruje a hybnosť organizmu sa rozširuje. Breussova masáž je veľmi jemná a nie sú známe žiadne kontradikcie.
Breussová kúra spočíva v práci s miechovými nervami, ktoré vedú z chrbtice. Každý z týchto nervov má vplyv na určitý orgán v našom tele.
Breussova masáž je tiež spojená s tradičnou čínskou medicínou, ktorá sa zameriava na meridián močového mechúra, kde sa nachádza cez 50 akupresúrnych bodov.
Breussova masáž významným spôsobom regeneruje a vyživuje medzistavcové platničky a je tak kľúčom k riešeniu mnohých problémov v pohybovom aparáte, obzvlášť v oblasti krížov a bedier.
Účinky Breussovej masáže:
·        vhodná na vyrovnanie celkovej statiky organizmu
·        uvoľňuje psychické, fyzické a energetické bloky
·        vyrovnáva postavenie chrbta
·        dbá na správne postavenie chrbtice
·        zmierňuje svalové napätie
·        uvoľňuje a regeneruje medzistavcové platničky
·        je vhodná pre všetky vekové kategórie
·        prevencia ochorení chrbtice
·        je veľmi vhodná v prípadoch, keď napr. kvôli bolestiam nie je možné použiť iné terapie
·        Breussova masáž slúži nielen ako riešenie už vzniknutého problému, ale zaoberá sa aj prevenciou.
·        Masáž môžeme ľubovoľne opakovať.
Napravením chrbtice a čiastočným odstránením svalovej nerovnováhy dochádza automaticky k lepšiemu držaniu tela, ktoré má zásadný vplyv na celkový vzhľad. Breussova metóda masáže však nie je len mechanický proces určený výhradne k napraveniu chrbtice, ale aj účinným zdrojom energie.
Kontakt:
Bea
0915 403 703

Návrat na obsah