Kombinovaná lymfodrenáž - lymfa

Masážny salón LYMFA
Prejsť na obsah

Kombinovaná lymfodrenáž

Ponuka služieb
Čo je lymfodrenáž
Lymfodrenáž je veľmi príjemná tlaková masáž, pri ktorej môžete relaxovať a pritom robíte niečo pre svoje zdravie a krásu. Začína najskôr manuálnou /ručnou/ lymfodrenážou – vyprázdnením lymfatických uzlín a následne ošetrenie pokračuje prístrojom, ktorý postupujúcou tlakovou vlnou prevádza masáž od chodidiel po úroveň pásu. Procedúra spočíva v natiahnutí špeciálnych lymfodrenážnych „nohavíc“, v ktorých pôsobením stanoveného tlaku na jednotlivé komory dochádza k zlepšeniu priechodnosti lymfy, čo sa prejavuje lepším prekrvením a výrazným úbytkom celulitídy. Po absolvovaní prístrojovej lymfodrenáže je potrebné aplikovať znova manuálnu lymfodrenáž a tým vyprázdniť lymfatické uzliny. Jedna aplikácia kombinovanej lymfodrenáže trvá 60 až 90 minút.

Prečo to funguje
Lymfa má pre zdravie ľudského organizmu veľký význam, nakoľko práve lymfatickou cestou sa odplavujú z ľudského organizmu toxické látky. Tlakovou masážou sa uvoľnia lymfatické uzliny, spriechodnia sa cievy a aktivuje sa lymfatický systém, čím sa odpadové látky a toxíny posúvajú postupne až do hlavného lymfatického centra, kde sa lymfatický obeh spája s krvným. Krvou sa lymfa dostáva do pečene, kde nastáva recyklácia, živiny, stavebné látky a vitamíny sa vracajú späť do krvného obehu, odpad a toxické látky sa prostredníctvom obličiek dostanú z tela von.

Účinky lymfodrenáže
Lymfodrenáž je vzduchová tlaková masáž, ktorá napomáha pri:
odstraňovaní celulitídy a lymfatických opuchov
prevencii proti kŕčovým žilám
opuchy rôzneho druhu
syndróme ťažkých nôh
aktivuje lymfatický systém, krvný obeh
odvodnení a detoxikácii tela
zmenšení obvodu stehien a obvodu brucha
znižovaní telesnej hmotnosti

Prístrojová tlaková masáž tak pomáha odstraňovať celulitídu i tzv. pivné bruško u pánov, modeluje postavu - zmenšuje obvod stehien, bokov, brucha (a to už po 7 - 10 procedúrach až o 3 - 5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus.

Ako dosiahnuť maximálne výsledky
Odporúčame 10 - 15 návštev, 2 – 3 krát do týždňa. Pri ošetrení odporúčame používať anticelulitídové krémy, ktoré zefektívnia výsledky. Je vhodné používať špeciálny lymfodrenážny návlek, ktorý si môžete u nás zakúpiť. Dostatočný pitný režim tiež pozitívne vplýva na účinky lymfodrenáže. Veľmi efektná a obľúbená je kombinácia procedúr prístrojová lymfodrenáž a manuálna lymfodrenáž  v jeden deň.

Kontraindikácie
opuchy spôsobené ochoreniami srdca, pečene, ľadvín
akútne vírusové alebo bakteriálne ochorenie
akútne žilové ochorenie
tehotenstvo
onkologické ochorenia

Čo si treba priniesť
K tejto procedúre je potrebné si priniesť ponožky a dlhé, tenké, elastické tepláky bez zipsov a ozdôb, ktoré by mohli tlačiť, resp. je možné si u nás zakúpiť špeciálny lymfodrenážny návlek, ktorý maximalizuje účinok.

Kontakt:
Bea
0915 403 703

Návrat na obsah