Dornova metóda - chiropraxia - lymfa

Masážny salón LYMFA
Prejsť na obsah

Dornova metóda - chiropraxia

Ponuka služieb
Dornova metóda

Dornova metóda je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby, stavce a brány energie bezpečne a presne uvádzané do pôvodných správnych polôh. Deje sa to dynamicky, za aktívnej spoluúčasti masírovaného. Dornova metóda môže byť doplnená Breussovou masážou, ktorá upravuje kĺby a vyrovnáva statiku tela. Kontaktnou látkou pre obe metódy je ľubovníkový olej (tiež jánsky), ktorého liečivé účinky sa spolupodieľajú na dobrých výsledkoch týchto metód.
Dornova metóda aktívne pomáha pri bolestiach chrbta, kĺbov, skolióze. Často nerovnaká dĺžka dolných končatín ovplyňuje zlé uloženie panvy - /jedna strana je vyššie/
Vychýlenie panvy sa prenáša do chrbtice a spôsobuje bolestivé až chorobné stavy – skolióza, kyfóza. lordóza. Môže pôsobiť aj na činnosť vaječníkov, menzesové problémy.
Dornova metóda je druh jemnej manuálnej terapie, rešpektuje prah bolesti, nepoužíva prudké pohyby ako chiropraxia. Robí sa dynamicky za aktívnej pomoci klienta čiže prirodzeným voľným pohybom človeka.
Dornova metóda je na rozdiel od metód, používaných chiropraktikmi metódou šetrnou. Nejde v nej o to zjednať nápravu za cenu spôsobenia šoku vo svaloch, väzivách či v kostiach
Vysunuté platničky odstráni Dornova metóda
Dornova metóda môže účinne zrovnať rozdielnu dĺžku dolných končatín, vyrovnať rotácie bedrových kĺbov, korigovať vysunuté platničky, odstraňovať bolesti spojené s nerovnosťami chrbtice, mravčenie v nohách i rukách, bolesti hlavy, porovnáva sa aj kostrč.
Riešenie bolesti a chorôb pomocou Dornovej metódy
Určite každý  mal bolesti chrbta alebo kĺbov, alebo akékoľvek zdravotné problémy, bolesť hlavy, očí, problémy  s otehotnením, problémy s potenciou. Problém klasickej medicíny je, že rieši len dôsledok vášho problému. Dornova metóda dokáže odstrániť už prípríčiny problému.
Dornova metóda je vhodná (čo všetko sa pomocou nej dá vyriešiť):
·        Bolesti chrbta
·        Bolesti bedrovej, hrudnej alebo krčnej chrbtice
·        Bolesti v bedrách
·        Bolesti v ramenách
·        Bolesti v kolenách
·        Bolesti hlavy, Migrény
·        Bolesti v hrudnej oblasti
·        Bolestivá menštruácia
·        Dolné končatiny do X alebo O
·        Mravčenie a porucha citlivosti rúk, nôh
·        Nerovnaká dĺžka končatín
·        Neplodnosť u žien
·        Opuchy dolných končatín
·        Skolióza chrbtice
·        Črevné a žalúdočné ťažkosti (chronické)
·        Zlé držanie tela
·        Vybočené palce nôh (Hallux)
·        Vybočená kostrč
·        Vybočené stavce
·        Vytáčanie chodidiel dovnútra alebo von
·        Tekutina (voda) v kolene
·        Zápcha
Dornova metóda nie je vhodná pri osteoporóze, tumoroch, pri karcinogénnych ochoreniach.
Účinky:
·        tlakom palca sa uvoľňujú blokády v tkanivách
·        uvoľnenie energetických blokov
·        neuvoľňuje krvné zrazeniny
·        vyrovnávanie statiky tela
·        uvoľňuje fyzické a psychické bloky
·        pomáha pri problémoch s vysunutou platničkou
·        stavce mimo správnej polohy, zablokované rebrá
·        tŕpnutie rúk
·        vystreľujúca bolesť do nôh
Dornova metóda - náprava behom pár sekúnd
Dornova metóda alebo masáže miesto operácie. Pri určitých pohybových bolestiach je táto metóda účinnejšia ako klasická masáž. Odstraňuje priamo príčinu bolesti.
Masáž je vhodná aj na odblokovanie krčnej chrbtice.
Trápia vás bolesti chrbta, bedier, kolien, máte tenisový lakeť alebo skoliózu? Pomôcť vám môže takmer bezbolestná Dornova metóda.
Nakoľko pri liečbe Dornovou metódou sa uvoľnia fyzické i psychické bloky, môžeme ju považovať za komplexnú metódu, ktorá lieči nielen symptómy ochorenia, ale aj samotné príčiny choroby.
Po ošetrení sa celá terapia môže doplniť o takzvanú Breussovú masáž a tým zvýšiť uvoľnenie celého tela. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresúrnych bodov a chrbtice , ktorá uvoľní tlak na platničky. Niekedy sa uskutočňuje ešte pred samotným napravovaním chrbtice s cieľom uvoľnenia napätého svalstva.

Dornova metóda liečby chrbtice

 
 
Dornova metóda je veľmi jednoduchá a účinná forma liečby bolestivej chrbtice.
 
Je to zároveň nenáročná, šetrná a bezpečná metóda. Vo svojej podstate ide o jednoduchú manuálnu metódu. Používa sa predovšetkým na liečbu bolestí chrbtice. Ale nielen tam. Používa sa i pri bolestiach kolien, či bedrových kĺbov. Používa sa i pri tenisových lakťoch, alebo pri skolióze, či hyperlordóze chrbtice. Dornova metóda sa v praxi často kombinuje s Breussovou masážou. Breussova masáž vyrovnáva statiku tela a končatín.
 
Podstatou Dornovej metódy liečby chrbtice je uvoľňovanie blokády a tým i bolestí v postihnutých oblastiach chrbtice.
 
Dornova metóda pomáha liečiť bolesti, uvoľňovať blokády a tým vyrovnávať statiku celého ľudského skeletu. Otcom tejto myšlienky bol nemecký terapeut Dieter Dorn. Metóda sa postupne rozšírila do celého sveta a našla si veľa svojich obdivovateľov. Pre jej jednoduchosť a úspešnosť. Dornova metóda si vyžaduje komplexný prístup. Dôležitý je nielen stav chrbtice a kĺbov, ale i celkový zdravotný stav a životný štýl pacienta. Jeho spôsob stravovania, jeho duševné zdravie, vystavenie stresom, či iné pridružené ochorenia.
 
Dôležitou súčasťou liečby je vyšetrenie dĺžky končatín a chrbtice.
 
Veľa bolestivých stavov chrbtice má svoju primárnu príčinu v narušení jej statiky. Narušená statika má za následok rozdielnu dĺžku dolných končatín. Tento jav sa vyskytuje pomerne často a nie je mu pripisovaná potrebná pozornosť a dôležitosť. Pre liečbu je vždy dôležité poznať nájsť primárnu príčinu vzniku ťažkostí. To je kauzálny a komplexný prístup. Dornova metóda pomáha riešiť tieto stavy. Vykonáva sa v stoji, v sede i v ľahu. Dornova metóda znamená naprávanie stavcov a kĺbov jemným manuálnym tlakom. Pri náprave ide o návrat stavcov a kĺbov do ich pôvodnej fyziologickej polohy. Náprava sa vykonáva manuálnym kyvadlovým pohybom opačnej ruky, alebo nohy. Tento typ pohybu uvoľňuje svalstvo chrbtice a uvoľňuje vzniknuté bolestivé blokády.
 
To pomáha ich odblokovaniu a tým  zbavuje pacienta bolestí. Metóda je šetrná a prirodzená. Neohrozuje pacienta a prináša potrebnú úľavu od nepríjemných bolestí chrbtice.
 
Kontakt:
Bea
0915 403 703

Návrat na obsah