Klasická masáž - lymfa

Masážny salón LYMFA
Prejsť na obsah

Klasická masáž

Ponuka služieb
Pôsobenie masáže na organizmus a naše celé telo: Mechanickým pôsobením rozumieme pomoc organizmu (krvný obeh, tok lymfy, látková premena...), uľahčenie návratu žilovej krvi a miazgy z periférie smerom k centru. Zlepšením žilového návratu sa rýchlejšie okysličuje krv (lepšie vyživovanie), urýchľuje obeh i v tepnách, ačujú sa splodiny látkovej premeny zrýchleným prietokom obličkami. Mechanicky je možné rozrušiť i usadeniny solí v tkanivách a uľahčiť ich vstrebávanie.

Chemické pôsobenie sa vysvetľuje uvoľňovaním chemických látok, ktoré sú schopné meniť priesvit drobných ciev a vplývať na organizmus. Všeobecne sa tieto látky nazývajú "podobné histamínu" (taktiež aj uvoľňovanie acetylcholínu a adrenalínu). V našom tele nastávajú chemické reakcie.

Reflexné pôsobenie má účinok prostredníctvom nervovej sústavy. Podstatou tohto mechanizmu je možnosť masážou vyvolávať povrchové i hĺbkové reflexy. Dráždením receptorov, ktoré umožňujú rozoznávať fyzikálne a chemické zmeny, sa dostredivými nervovými dráhami odovzdávajú informácie do CNS. Tento tok informácií, plynúcich pri masáži do mozgu a miechy, vyvoláva reakcie prostredníctvom nervových dráh v celom organizme.

Priamy vplyv na kožu zlepšuje jej vlastnosti (pružnosť, odolnosť, prekrvenie, vyživovanie, uvoľnenie žliaz, správna termoregulácia...). Taktiež sa odbúrava a spomaľuje tvorba pomarančovej kože - celulitídy.

Svalstvo má prostredníctvom masáže prívod kyslíka, živín, ovplyvňuje sa sv. tonus, zlepšuje výkon. Podľa starších sledovaní môže masáž viesť alebo napomôcť aj k hypertrofii svalstva (t.j. narastaniu masy svalového tkaniva).

Masáž celkovo priaznivo vplýva na oporno-pohybový aparát. Ak by ste sa spýtali, ako chutí masáž, odpovedali by sme, že ako horúca čokoláda alebo ako vanilková zmrzlina, ktorej chuť však vnímame celým telom a ktorá je navyše zdravá.

Masáž je teda nielen relax, regenerácia, ale je to tiež cesta ku zdraviu...


Kontakt:
Bea
0915 403 703

Návrat na obsah